Çarşamba, Şubat 29, 2012

esinlenme

Birkaç zamandır tv'de HSBC'nin son reklamları dönüyor.Görüntüsünde fluluk olan bir adam var hani.Tabi bunun Woody Allen esinlenmesi olduğu çok aşikar,yani bence.Yıllar yıllar önce Allen'ın çektiği "Deconstructing Harry" filminde böyle bir sahne mevcuttur,Görüntüsünde netlik olmayan adamı da Robin Williams canlandırmakta.Lezizzzzzzpin tablosu


bayıla bayıla kullandığım pinterest hesabımı sizlerle de paylaşmak isterim dostlar.Tıklayınız isterseniz.


Salı, Şubat 28, 2012

mutluyum, devam et

Galeri Işık da ki "mutluluk fabrikaları/ticari yapılar üzerine bir sergi" sergisine ait üstteki kareler.
Nihayet gidebildim.Şahaneydi.Her tarafımızı saran ve aslında bizi hiç de mutlu etmeyen binalara gönderme yapılmakta bu sergide.

Bizi görüntü ve düşünce açısından yoran binalar ve diğerleri,pek çok bina burada.Sebepleri-sonuçları da yanlarında.Çok yalın ama güçlü bir iş olmuş.17 Mart'a kadar gidiniz bence.

Nişantaşı Işık Lisesinin hemen girişi.Teşvikiye camii'nin yanı hani.Pazar hariç her gün açık.Akşam 8'e kadar ücretsiz gezebilirsiniz

ikinci oscar postu

Tören sıkıcıydı,kırmızı halı da fena değildi,ödüller yerli yerinde gibiydi,öyle böyle bir tören daha oldu bitti işte.Törene nazaran şahane geçmiş gibi görünen Vanity Fair Oscar partisinden fotoğraflara yer vermek isterim.Çoğunun özünde kıskanma vardır.

İçimde kalan ödül : "en iyi film" heykelciği Hugo'nun olmalıydı bence.
hımmm... Jean Dujardin.Hayırlı olsun tatlım ödülün.


Odak noktam Gary Oldman tabi ki.


Törenle mörenle pek alakalarının olduğunu düşünmüyorum ama şu pozları şahane olmuş. Jason Statham


Christopher Plummer

Başlı başına kıskançlık sebebi şu kadın... Berenice Bejo. The Artist 'in başrol oyuncusu hani. Başrolu kaptı, Jean Dujardin ile oynadı , filmin yönetmeni kocası zaten ,kocası da oscar aldı bir de.. Öyle yani.

Octavia Spencer ve Meryl Streep

Natalie Portman


Gwyneth Paltrow 'da başka bir şeydi o akşam. Bol sevgi hepsine...

Pazar, Şubat 26, 2012

ilk oscar postu


İlk defa, aday olan tüm filmleri izlemenin tatlı mutluluğu üzerimde sevgili dostlar.9 adet film yarışıyor ve ben kendime şu gereksiz soruyu sordum bile :"sen olsan kime "en iyi film oscarını" verirdin?" ........

noktacıklar şunu söylüyor, yok öyle bir şey.Niye hiç bir film baskın çıkmadı bende acaba!!!!

filmlerin çoğunu da çok sevdim ama ,bilemedim işte...

kırmızı halıyı es geçip 3 buçuğa kadar uyusam mı ki...

ayrıca billy, gülme şöyle takma bembeyaz dişlerle.
tabi yine de severim seni


Perşembe, Şubat 23, 2012

acıtmasaymış o da

beyler buyrun

GQ Türkiye bugün piyasaya çıktı.Peşinden gidecek olan erkeklere hayırlı olsun, benim de elim gider tabi çekimler yukarıdakiler gibi olmaya devam ederse...

GQ 'nun web sitesi de yayına açıldı.Bakınızzzzzzzzz

Çarşamba, Şubat 22, 2012

hayat gailesi

bir kutu mis gibi süt!!


bardaklar ve okunacaklar part one!!


bardaklar ve okunacaklar part two !!!
bu soruyu hiiiiç sorulmamış kabul ediyorum!!


Geçen hafta gerçekleşen İnsan Kaynakları zirvesinden edindiğim beleş kitaplar!!!Bu da Lütfi Kırdar Kongre Merkezinin kat planı , lazım olur belki!!!

..ve bir müzik size bize.

Salı, Şubat 21, 2012

dizi yaptım kendime
Madem Tarantino ,Kill Bill'i ikiye böldü ,öyle izlettirdi bize ,öyleyse ben de 3,5 saatlik bir film olan "Dr. Zhivago" yu ikiye bölüp izlememde bir sakınca olmadığını düşünürüm:)

Dr. Zhivago'yu Ömer Şerif'in canlandırdığı film,cidden nasıl da züper bir filmmiş.1965 yapımı bu filmi nihayet izledim,sizlere de canı gönülden öneririm,tabii eğer benim gibi izlemediyseniz bu vakte kadar.

Müzikleri ,hikayesi, tüm şahane oyunculukları için birkaç kereler izlenebilir bu film:)

Cumartesi, Şubat 18, 2012

domino etkisi

Kodak iflasını verdi ya hani geçtiğimiz günlerde, tabii "battık, her şey bitti işte" şeklinde sonlanmıyor değil mi her şey.Bir taş diğer taşı deviriyor,diğeri hemen arkasında bulunanı ve son taş da düşene kadar böyle gidiyor mevzu.Kodak için son taş yere düşmedi daha anlaşılan.

Oscar ödül töreni nasıl önemliyse ,törenin gerçekleştiği (ve artık geleneksel hale gelen) Kodak Sahnesi de bir o kadar tören ile beraber anılır-dı. Kodak iflaslarda olduğu için törenden sponsorluğunu çekmiş malesef.Tören ,Kodak'da gerçekleşmeyecek artık (belki ilerde değişir durum tabi).Ve Kodak'ın iflasına üzüldüğüm gibi bu duruma da üzüldüm.Çünkü Oscar ödül töreni gerçekleşirken köşe de bir yerde,dış kapı da mandal da Kodak sahnesinin çevresinde olmak gibi bir arzum vardı benim.Iykkk.Neyse ,umarım yolumuz törenli ya da törensiz haline düşer Kodak Sahnesinin.

İstanbul'da İstanbullu bir turist 3

Anlaşılan geçmişi  derin olan yapıları çekmeyi çok seviyorum(kendimle yüzleşme). O yapıların başında Osmanlı döneminde yapılmış Camii'ler geliyor elbette ki. 1.Ahmet tarafından 1600' lü yıllarda yaptırılan Sultanahmet Camii (Mavi Camii/ Blue Mousque) en şahane ,en görkemli yapılardan.Mimar Sedefkar Mehmet Ağa yapmıştır bu eseri.Camii, mavi ağırlıklı süslendiği için de "Mavi Camii" de denmektedir.

Aynı zamanda  UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

Beni dövmek istediği doğrudur!!!

Sırada ki durak ise yukarıda ki fotoğraf da görünen , Sultanahmet Camii'nin tam karşısında bulunan Ayasofya Müzesidir.

Cuma, Şubat 17, 2012

salt


Salt , senin o şahane merdivenlerini severim,yerim ben.

İstiklal'de, Taksim Meydanından Tünel'e doğru yürürken sol tarafta kalan (OdaKuleye gelmeden az önce)  Salt'ın bir de şahane kafesi var.

Açıkçası içinde ki  sergilerden çok ,binada vakit geçirmek için gidiyorum ben Salt'a.

Sevgiler.
Pazartesi, Şubat 13, 2012

İstanbul'da İstanbullu bir turist 2Süleymaniye Camii

Eminönü'ne gidiş-Süleymaniye'ye çıkış-Kurufasulye yiyiş,Manzaraya ve tarihe zilyonuncu kez vuruluş.

"Mimar Sinan, iyi ki varmış" demeler eşliğinde geçen bir camii ziyareti. Bu eser, Sinan'ın kalfalık eseri olarak anılmakta, 1551-1558 tarihleri arasında ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde gerçekleşmiştir.

Camii'nin 4 minaresi var çünkü Kanuni'nin İstanbul'un fethinden sonra dördüncü padişah , bu dört minaredeki on şerefininde Osmanlının onuncu padişahı olduğunun işaretidir.

Özellikle Camiinin arka tarafına geçip varolan manzaraya kavuşmak beni mesud edenlerdendir:)


İzleyiciler

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

playlist

Bumerang - Yazarkafe
Blogger tarafından desteklenmektedir.

daha bir sürü bir şey var